Časté dotazy

Jak poznám, že mne čtečka zaregistrovala?

Na aktívní čtečce svítí zelená dioda. Po přiložení prstu se ozve zvukový signál, nechejte prst na čtečce do dalšího zvukového signálu a poté prst oddalte. Pro potvrzení se rozsvítí opět zelená dioda. Blikne-li červená dioda, tak přístup nebyl registrován a postup opakujte např. s jiným prstem. Důležité je pípnutí na začátku čtení vašeho prstu a na konci čtení prstu druhé pípnutí a následné bliknutí zelené diody. Pozor špatná registrace výstupu nelze později dopsat!

Pokud budete mít často potíže s přístupem na čtečce, tak nás kontaktujte.

Musím pro započtení jednoho výstupu začít pípnutím na náměstí?

Nikoli, pro zaznamenání jednoho výstupu můžete vyjít odkudkoli a na Chatě Svinec pípnout příchod. Teprve pokud chcete v jednom dni zaznamenat více výstupů, je potřeba po prvním pípnutí na Chatě Svinec sejít do Nového Jičína a u Informačního centra si pípnout pro potvrzení, že jste sešli do města. Následuje další pípnutí na Svinci. Další výstup opět stejný postup. Jeden den se počítá od půlnoci po půlnoc. Více naleznete v propozicích.

Je zákázáno si pípnou příchod na Svinci těsně před půlnocí a hned po půlnoci?

Ano tento postup není fér, protože jste nesešli dolů do města. Organizátoři vidí časy pípnutí a pokud budou právě před a po půlnoci, budou takové výstupy odečteny.

Jak jsou zabezpečeny mé otisky prstů?

V projektu používáme čtečky při jejichž používání nedochází k uchovávání úplných biometrických údajů, ale pouze k výběru některých rysů specifických pro jednotlivce, ze kterých je vytvořena biometrická šablona. Jedná se tedy o redukci úplného biometrického obrazu (tj. otisku prstu) s tím, že před uložením do systému je tato šablona dále ještě zpracována matematickými operacemi (hashováním) tak, aby nebyla volně čitelná nebo zpětně rekonstruovatelná. Tedy neukládáme obraz vašeho otisku prstu. Více naleznete zde.

Jaké osobní údaje k mé osobě ukládáte a jaké jsou veřejně viditelné?

Při registraci vypíše účastník žádost o registraci, která obsahuje tyto údaje: jméno a příjmení, přezdívka, rok narození, mailovou adresu a telefon. Dále podepíše souhlas se zpracováním osobních údajů. Tyto dva dokumenty jsou uloženy u nositele projektu Zážitky v pohybu, z.s. Z žádosti o registraci jsou do elektronického docházkového systému Alveno zapsány pořadatelem tyto údaje: přezdívka a rok narození, ID závodníka generuje systém automaticky.

Pro veřejnost jsou na webové stránce www.nasvinec.cz viditelné tyto údaje: umístění, počet výstupů, nastoupené metry, ID, přezdívka, rok narození a kategorie.

Proč se nezobrazuje skutečný čas dosažení vrcholu?

Zobrazovaný čas je ve formátu UTC. V době letního času je třeba přičíst 2 hodiny a v době zimního času 1 hodinu.